Start Arrow WnętrzaArrowPokój dziennyArrow Święta w stylu skandynawskim czy glamour? Jak udekorować dom na święta?

Święta w stylu skandynawskim czy glamour? Jak udekorować dom na święta?

Szeroka oferta ozdób i akcesoriów świątecznych daje nieograniczone możliwości aranżacyjne. Aby jednak uzyskać harmonijny i spójny wystrój wnętrza, warto zastosować dekoracje świąteczne w tej samej stylistyce, co urządzone pomieszczenie. 

Święta w stylu skandynawskim

Zamiłowanie Skandynawów do przyrody ma swoje odzwierciedlenie w aranżacji i dekoracji wnętrza. Ozdabiając salon w stylu skandynawskim na święta warto więc sięgnąć po inspiracje wprost z natury. Wieńce wykonane z gałązek prawdziwej jodły, szyszki czy orzechy będą wspaniałą dekoracją stołu. Proste i oszczędne w formie ozdoby, często pochodzące z recyklingu, będą uzupełnieniem aranżacji wnętrza w skandynawskim stylu. Nie zapominajmy również o przytulnych kocach, puchatych poduchach i drewnie – taki zestaw sprawdzi się przez cały rok.

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

Święta w stylu glamour

Glamour to błysk, blichtr i luksus. Na szczęście rynek oferuje mnóstwo świątecznych błyskotek, które fantastycznie sprawdzą się w tego typu aranżacjach. Złote bombki, srebrne stroiki, miedziane świeczniki w połączeniu z ekskluzywnymi tkaninami dekoracyjnymi stworzą świąteczny wystrój iście w hollywoodzkim stylu.

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

Święta w stylu Hamptons

Inspirowany nadmorskimi apartamentami i luksusowymi domkami na plaży z Long Island jest styl Haptons. Tu, podobnie jak w aranżacjach glamour, nie może zabraknąć połysku lśniących dodatków. Ważne jednak, by wpleść w nie elementy w marynistycznym stylu bądź zastosować choć kojącą moc błękitu.

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

Święta w stylu chalet

Styl chalet to wystrój alpejskich chat, odzwierciedlający to, co za ich oknem. Wnętrza w stylu chalet nawiązują więc do pokrytych śniegiem górskich stoków, zalesionych dolin, spotykanych podczas wędrówek kozic, świstaków i niedźwiedzi. Drewniane ozdoby choinkowe, naturalne wieńce i stroiki uzupełnione muszą być o dodatkowe pledy, szydełkowe serwety, puszyste powłoczki na poduchy. Miękkie tkaniny dekoracyjne są bardzo istotnym elementem aranżacji.

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

Święta w stylu angielskim

Wnętrza w stylu angielskim przepełnione są rodzinnymi pamiątkami, obrazami przodków, suwenirów z bliższych i dalszych podróży. W święta kolekcja bibelotów powiększa się o sezonowe figurki, śnieżne kule i inne dekoracje bożonarodzeniowe i zimowe. Ciepły pled w szkocką kratę doskonale komponować się będzie z czerwienią bombek i świec, które wprowadzają do wnętrza jeszcze bardziej przytulny nastrój.

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

fot. Westwing.pl

Następna »

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Grudzień 7, 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Salon

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witaj gościu
z

Zainteresują Cię te tematy: wnętrza

Polecane Produkty