Start Arrow Budowa domuArrow Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem: nowoczesne miejskie wille

Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem: nowoczesne miejskie wille

Płaski dach był popularny w II połowie zeszłego wieku z uwagi na jednorodne projekty, jakie były wtedy do dyspozycji polskich inwestorów. Po latach niełaski, wraca dziś na domach o zupełnie odmienionej formie, nowoczesnej i efektownej. 

Komponując się z sąsiednią zabudową osiedli apartamentowców i nowoczesnych biurowców, projekty domów z płaskim dachem zyskują klimat modnych, miejskich willi. Choć przeważnie występują one w zabudowie piętrowej, modułowej i bardzo atrakcyjnej „kostki”, to w ofercie naszej pracowni znaleźć można również oryginalne projekty domów parterowych. To rozwiązanie dla posiadaczy większych działek i miłośników nieszablonowej architektury.

Projekty domów parterowych z płaskim dachem to zupełnie nowoczesne koncepcje, zachwycające minimalizmem i elegancką prostotą. Dostępne są najczęściej z garażem w bryle budynku, jedno lub dwustanowiskowym, rozwiązującym problem z parkowaniem w mieście, choć znaleźć można i projekty domów bez garażu na wąskie działki. Zresztą, ich oszczędna bryła zaplanowana w kształcie prostokąta powoduje, że dużo łatwiej usytuować je na długiej ale wąskiej parceli.

Istotną kwestią, który docenią właściciele domów w mieście, jest możliwość aranżacji na płaskim dachu ogrodu. „Zielone dachy” cieszą się dużą popularnością właśnie w większych aglomeracjach, gdzie wąskie działki i bardzo gęsta zabudowa często uniemożliwiają aranżacji najmniejszego chociażby przydomowego ogródka.

Ogród na dachu polepsza izolację akustyczną budynku, nie dopuszczając do wnętrza hałasu z ulicy. Ponadto poprawia mikroklimat wnętrz, eliminuje zanieczyszczenia, a przede wszystkim zapewnia domownikom atrakcyjny sposób wypoczynku.

Oryginalne projekty domów parterowych z płaskim dachem charakteryzuje prosta i oszczędna konstrukcja, która sprzyja szybkiej i bezproblemowej budowie, a ogrzanie wnętrz w czasie użytkowania jest znacznie tańsze. Nowoczesne projekty domów parterowych to domy energooszczędne, o doskonałych parametrach cieplnych, często spełniających wyższe od standardowych wymagania dotyczące izolacyjności.

Gotowe projekty domów parterowych z płaskim dachem

Te projekty domów parterowych z pewnością przypadną do gustu miłośnikom nieszablonowych rozwiązań architektonicznych. Minimalizm i prostota, jakie je charakteryzują, nadają budynkom elegancji i ekskluzywności. Z naszej największej bazy gotowych projektów wyselekcjonowaliśmy kilka z nich. Więcej znaleźć można na stronach naszej pracowni.

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, z garażem dwustanowiskowym i zielonym tarasem na dachu. Powierzchnia użytkowa 149,28 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu AC EX 21 G2 soft CE

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, z garażem dwustanowiskowym i rozległym, częściowo zadaszonym tarasem. Powierzchnia użytkowa 163,19 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu TP Lars CE

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu parterowego składający się z połączonych ze sobą kilku prostokątów, z płaskim dachem i z garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 128,70 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu PPE PRZEJRZYSTY D27 CE

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, przestronnym tarasem i z garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 141,72 mkw, przeznaczona dla 3-4 osobowej rodziny.

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu CPT Koncept 58 CE

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Projekt domu parterowego z płaskim dachem, wnętrzami z wyjściem na tarase i garażem dwustanowiskowym. Powierzchnia użytkowa 137,25 mkw, przeznaczona dla 4-5 osobowej rodziny.

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Projekt domu HM Magneticus I G2 CE

Niestety, budowa domu z płaskim dachem często ograniczana jest przez warunki zabudowy, wystawiane dla danego terenu. Przed wyborem projektu koniecznie więc zapoznajmy się z wymaganiami, jakie wobec naszego przyszłego domu stawia gmina.

Zobacz także:

domy z dachem bez okapu

Domy z dachem bez okapu: nowoczesne i energooszczędne

Okap to część konstrukcji dachu, która wystaje poza obrys ścian zewnętrznych budynku. Jest to standardowe i powszechne rozwiązanie, spotykane w domach jednorodzinnych w klasycznym czy dworkowym stylu. Inwestorzy, którzy poszukują jednak mniej szablonowych projektów domów, coraz chętniej decydują się na nowoczesne domy bez okapu.

domy parterowe z garazem

Domy parterowe z garażem i tarasem – poznaj ich zalety

Nowoczesne, komfortowe, harmonijnie połączone z ogrodem, a do tego ciepłe i przytulne. Gwarantują doskonałą funkcjonalność wnętrza i zapewniają wysoki standard życia – takie właśnie są projekty domów parterowych z garażem i tarasem. Sprawdź jakie jeszcze są ich atuty!

projekty z wejsciem od poludnia

Projekty domów z wejściem od południa. Jak zaplanować wnętrze domu, garaż i ogród?

Działka z wjazdem od południa nie jest najłatwiejsza do komfortowego zabudowania, ale odpowiedni projekt domu pozwoli optymalnie wykorzystać specyficzne warunki takiego terenu. Na co zwrócić uwagę wybierając projekty domów z wejściem od południa? Jak zaplanować wnętrze takiego domu? Gdzie znajdować się będzie najlepsze miejsce na przydomowy ogród?

dodatkowy pokoj na parterze

Wybór projektu. Dodatkowy pokój na parterze. Kiedy warto się na niego zdecydować?

Osoby budujące dom jednorodzinny coraz częściej poszukują projektu domu z dodatkowym pomieszczeniem na parterze. Często też zlecają jego doprojektowanie, nawet kosztem sąsiedniego wnętrza, na etapie projektu. Skąd popularność takiego rozwiązania i kiedy warto się na nie zdecydować?

Autor: Redakcja DOM.pl
Projekty: Pracownia projektów DOM.pl

Dodane przez: Redakcja DOM.pl

Redakcja DOM.pl
Dodaj komentarz

Data dodania:


Luty 1, 2018
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Loading...
Witaj gościu
z

Zobacz, co na ten temat czytali nasi DOMownicy

Obejrzyj galerię zdjęć Łazienka

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Polecane Produkty